PŘEČTĚTE SI NÁŠ PŘÍBĚH - RODINA, LÁSKA, KUDRLINKY

Zdravíme Vás!

Jsme Kačka a Štěpa a máme úžasnou fenku italského vodního psa. Přečtěte si náš příběh, třeba zjistíte, že to máte "tak nějak podobně jako my". Na začátku jsme totiž ještě netušili, co nás naše Dorinka naučí, kam nás s ní vítr zavane a jaké krásné zážitky společně prožijeme.


DŮLEŽITÉ MEZNÍKY
 

2019 - ZROZENÍ MYŠLENKY

"Není nás nějak málo? Nenudíme se? Co s volným odpolednem?"... a další otázky nás (teda hlavně Kačku) přivedly na myšlenku pořízení čtyřnohého mazlíčka. Štěpa jako rozený pejskař přikývl a věc byla na světě. Chtěli jsme toto rozhodnutí nechat pořádně uležet, ale myšlenka hlodala a hlodala čím dál víc.


2019 - NESNADNÁ VOLBA PLEMENE

Štěpa chtěl menšího aktivního pejska. Povahově i vzhledem se mu zamlouval Jack Russel. To pro nás ale vzhledem k bydlení v bytě a non-stop pršících chlupů krátkostrstého rošťáka nebylo zrovna praktickou volbou. Kačka zabrouzdala na internetu a po zadání hesla "pes co nelíná" jí vyskočila stránka o lagottkách, o nichž v té době slyšela poprvé. Bonusem byla antialergenní srst. Věříte v lásku na první pohled? My už ano!

ALE - dá se takový jedinec málopočetného plemene v Česku vůbec sehnat? Naštěstí ano. Kontaktovali jsme přímo garantku chovu - paní Janickou. Domluvili jsme si v její chovatelské stanici osobní schůzku a vydali se k ní přes celou republiku na Šumavu.


2019/2020 - DLOUHÉ ČEKÁNÍ

Po návštěvě u paní Janické jsme se zamilovali do jejích psů (budoucích rodičů Dorinky). Jejich charakterové i tělesné rysy předčily naše očekávání. Zrovna ale nebyla štěňátka v plánu, tak jsme se zařadili do fronty zájemců a čekali dlouhých 7 měsíců, než jsme si naši kudrnatou princeznu dovezli domů.


2020/2022 - VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI

Od prvního dne jsme se Dorince věnovali na maximum. Přísná výchova (ale i spousta mazlení), socializace, výcvikové kurzy a hlavně vzájemná blízkost se nám vrátily v podobě vyrovnaného, poslušného a milujícího mazlíčka. První výstavní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a tak jsme se rozhodli, že naši fenku uchovníme a budeme chov italského vodního psa podporovat v nejvyšší možné kvalitě, jakou jsme schopni zajistit. Proto jsme se také stali mezinárodně chráněnou chovatelskou stanicí s názvem "Ze Staré Smetanky" (odvozeno od jména čtvrti "Smetanovo nábřeží", v níž žijeme).


2022 - VRH "A" - "Axton"

V září 2022 jsme porvé vyrazili na krytí s krásným chovným psem Capitan of Urban Hunters (SK). 22.11.2022 se Dorince narodilo 6 štěňátek vrhu "A" s názvem "AXTON" - čtyři fenečky a dva pejsci. Další vrh ("B") plánujeme na léto 2024.