PŘEČTĚTE SI NÁŠ PŘÍBĚH

RODINA, LÁSKA, KUDRLINY

POZNEJTE NÁS

KAČKA A ŠTĚPA

Zdravíme Vás!

Jsme Kačka a Štěpa a máme úžasnou fenku italského vodního psa. Přečtěte si náš příběh, třeba zjistíte, že to máte "tak nějak podobně, jako my". Na začátku jsme totiž ještě netušili, co nás naše Dorinka naučí, kam nás s ní vítr zavane a jaké krásné zážitky společně prožijeme.

DŮLEŽITÉ MEZNÍKY
 

2019 - ZROZENÍ MYŠLENKY

"Není nás nějak málo? Nenudíme se? Co s volným odpolednem?"... a další otázky nás (teda hlavně Kačku) přivedly na myšlenku pořízení čtyřnohého mazlíčka. Štěpa jako rozený pejskař přikývl a věc byla na světě. Chtěli jsme toto rozhodnutí nechat pořádně uležet, ale myšlenka hlodala a hlodala čím dál víc.
 

2019 - NESNADNÁ VOLBA PLEMENE

Štěpa chtěl menšího aktivního pejska. Povahově i vzhledem se mu zamlouval Jack Russel. To pro nás ale vzhledem k bydlení v bytě a non-stop pršících chlupů krátkostrstého rošťáka nebylo zrovna praktickou volbou. Kačka zabrouzdala na internetu a po zadání hesla "pes co nelíná" jí vyskočila stránka o lagottkách, o nichž v té době slyšela poprvé. Bonusem byla antialergenní srst. Věříte v lásku na první pohled? My už ano!

ALE - dá se takový jedinec málopočetného plemene v Česku vůbec sehnat? Naštěstí ano. Kontaktovali jsme přímo garantku chovu - paní Janickou. Domluvili jsme si v její chovatelské stanici osobní schůzku a vydali se k ní přes celou republiku na Šumavu.
 

2019/2020 - DLOUHÉ ČEKÁNÍ

Po návštěvě u paní Janické jsme se zamilovali do jejích psů (budoucích rodičů Dorinky). Jejich charakterové i tělesné rysy předčily naše očekávání. Zrovna ale nebyla štěňátka v plánu, tak jsme se zařadili do fronty a čekali dlouhých 7 měsíců, než jsme si naši kudrnatou princeznu dovezli domů.
 

2020/2022 - VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI

Od prvního dne jsme se Dorince věnovali na maximum. Přísná výchova (ale i spousta mazlení), socializace, výcvikové kurzy a hlavně vzájemná blízkost se nám vrátily v podobě vyrovnaného, poslušného a milujícího mazlíčka. První výstavní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a tak jsme se rozhodli, že naši fenku uchovníme a budeme chov italského vodního psa podporovat v nejvyšší možné kvalitě, jakou jsme schopni zajistit. Proto jsme se také stali mezinárodně chráněnou chovnou stanicí s názvem "ze Staré Smetanky".


2022 - VRH "A" - "Axton"

V září 2022 jsme porvé vyrazili na krytí s krásným chovným psem Capitan of Urban Hunters (SK). 22.11.2022 se Dorince narodilo 6 štěňátek vrhu "A" s názvem "AXTON" - čtyři fenečky a dva pejsci. Další vrh ("B") plánujeme nejdříve na jaro 2024.

JAK FUNGUJEME

KVALITA CHOVU

ZA ČÍM SI STOJÍME

Cílem naší chovatelské stanice je podporovat kvalitní chov italského vodního psa a přispívat k povahové i klinické vitalitě tohoto plemene nejen v rámci ČR. Získat chovnost a udržet si její dobré jméno je časově i finančně náročné. Proto nám na vysoké úrovni odchovaných štěňat opravdu záleží.

ZVAŽTE VŠECHNA PRO A PROTI

Pokud uvažujete o pořízení čtyřnohého člena rodiny, je nutné zvážit všechny okolnosti nezbytné k poskytnutí kvalitní péče. Pořizovací cena psa je nepatrným zlomkem nákladů, které do pejska po zbytek jeho života budete pravidelně vkládat. Proto by si každý, pro koho je rozdíl mezi cenou štěněte s a bez PP významný, měl rozmyslet, zda pro něj pořízení psa nebude spíše finančním trápením. Jelikož jde o závazek na mnoho let, je důležité vybrat si "toho pravého" pejska.

NON-STOP SERVIS A PORADENSTVÍ

Rádi Vám zodpovíme případné dotazy ohledně výběru štěňátka, zdraví, péče, chovu atd. Pokud to bude v našich silách, pomůžeme s čímkoli, na co během života Vašeho pejska narazíte. Příroda je mocná a ani ten nejzodpovědnější chovatel Vám nemůže dát záruku na celoživotní zdraví Vašeho mazlíčka. Snažíme se k němu však přispět, jak nejlépe dovedeme. Poskytujeme nepřetržitý servis a poradenství. Štěně si od nás odvážíte vždy s průkazem původu (PP), pasem zvířete (Pet Passport), načipované, naočkované, odčervené, a do své rodiny putuje vybaveno vším, co k adaptaci na nové prostředí potřebuje. Vyžadujeme Vaši osobní návštěvu naší chovatelské stanice při zájmu o odběr štěněte!

PES S/BEZ PRŮKAZU PŮVODU (PP)

Je důležité chápat "papírového psa" jako parťáka pro každodenní život, domácího mazlíčka, čtyřnohého člena rodiny ... Nemusíte nutně obrážet výstavy, absolvovat speciální výcviky a vyhrávat nejvyšší ocenění. Záleží čistě na Vás, čemu se se svým pejskem chcete a budete věnovat. I velmi pěkné štěně s výborným rodokmenem může být "jen" Vaším společníkem a kamarádem. Papírový pejsek Vám bude dělat radost jako každý jiný, pouze s tím rozdílem, že kvalita jeho zdraví, genetická vybavenost, povaha a rodokmen jsou zaručeny již na začátku jeho života. I když je pořizovací cena psa s PP vyšší, tato jednorázová investice se Vám v budoucnu několikanásobně vrátí.

NENÍ CHOVATEL JAKO CHOVATEL

Je rovněž nutné zmínit, že se lze spálit i ve výběru mezi chovateli nabízejícími štěňata s PP. Existují chovatelé lepší a horší, více nebo méně zapálení, zodpovědní a poctiví. Vyplatí se pečlivě vyhledat dostupné informace, řídit se zkušenostmi a doporučeními druhých, výsledky i zdravím již odchovaných štěňat z vybrané chovatelské stanice a v neposlední řadě intuicí a zdravým rozumem.


Přejeme hodně štěstí při hledání toho pravého čtyřnohého kamaráda :-)

NAPSALI O NÁS

REFERENCE

Chovnou stanici ze Staré Smetanky jsem objevila náhodou na internetu. Bylo skvělé, že bydlí kousek od nás a když jsem uviděla Dorinku bylo rozhodnuto, že chceme štěňátka právě od nich. Štěňátko jsme si vybrali a těšili se na první návštěvu. Vše bylo perfektní, majitelé a celkově jejich přístup je nám velmi blízký. O štěňátka bylo skvěle postaráno a my jsme si domů odvezli ten největší chlupatý poklad. Všem vřele doporučuji štěňátka z této chovné stanice, jsou úžasná.

Rodina Vintrova

Tuto chovnou stanici jsme si vybrali, protože nám byli manželé Šichovi na první "pohled" sympatičtí a jsme rádi, že se tak stalo. Je vidět, že se o maminku Dorinku krásně starají, stejně tak o štěňátka. Dali nám spoustu informací, posílali fotky, umožnili opakované návštěvy a dodnes je Kačka k dispozici, kdykoliv máme dotaz. Nové majitele pro štěňátka vybírají pečlivě a jsme moc vděční, že se na nás usmálo štěstí a máme naši krásnou, zdravou a skvělou Lily ze Staré Smetanky.

Lucie a Otakar Librovi

Thanks to Katerina and Stepan our dream of having our own Lagotto puppy came true;) we were really happy that they chose us to give home to one of the puppies.

Katerina encouraged us to visit puppies when they were few weeks old so we could see Kuki when she was very little. We also liked Dorinka a lot and enjoyed seeing her with her kids. Additionally, we were always informed about Kuki and we received many photos and videos to keep track on the fast growing puppies and their adventures like the first time playing outside.

On the pick-up day, Katerina explained everything, responded to our questions and prepared all the documents that we needed for export.

Even now after we picked up our Kuki, we stay in contact and she is always happy to answer our questions regarding the breed and training.

Agnieszka Maciag (Austria)

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata...

Na první pohled bylo jasné, že psí miminko, které si Káťa a Štěpa dovezli domů, bylo jedno velké splněné přání. Ode dne, kdy položili na zem pelíšek, misku a na věšák pověsili vodítko, na sebe vzali zodpovědnost, která není pro každého. Je jen pro ty, kteří jsou schopni mít rádi psa tak moc, že obětují svoje pohodlí a klid a zároveň mají tolik lásky, aby nikdy nezradili psí duši.

A řeknu vám, že když se tihle tři parťáci na sebe podívají, je jasné, že se mají fakt moc rádi a Dorince musí všichni psi v okolí závidět.

Ale bacha - neznamená to, že Dorinka je nějaký rozmazlenec. Je to poslušná a dobře vychovaná mladá dáma.

Ivona Míšová

Jsem moc šťastná, že jsme tenkrát narazili na inzerát od manželů Šichových a přivezli si štěně právě od nich. Doma nám teď běhá náš Bailey s úžasným charakterem a věřím, že díky skvělému chovu to bude nejlepší parťák do života.

Kateřina Ryvolová

Pes je nejlepší přítel člověka a u těchto tří to platí dvojnásob. Dorinka je veselá, chytrá, milá a hravá, a to nejen díky svým předkům, ale hlavně díky svým páníčkům.

Jana a David Machovi

Ferrara Dora ze Sulické tvrze ... je úžasná, to vím! A jsem moc vděčná, že sestru mých holčiček získali právě manželé Šichovi. Jsou také úžasní, to už teď vím také.

Není těžké propadnout kouzlu plemene lagotto. Důležité je pochopit jejich nesmírně empatickou povahu a touhu po kontaktu se svojí smečkou.

Dorince se v její rodině všeho dostává požehnaně. A ona vše stejnou měrou oplácí.

Šárka Bušová

Díky Kačce a Štěpovi jsme získali skvělou parťačku a novou členku rodiny. Je to náš čtvrtý pejsek, a tak můžu říci, že mi jejich milý přístup byl velmi sympatický. Jsme opravdu rádi, že jsme zvolili tuto chovatelskou stanici, protože jsme si odvezli roztomilé štěně, které bylo v prvních týdnech svého života obklopeno láskou a my se budeme snažit, aby to tak zůstalo navždy.

Taťána Habáňová