JAK FUNGUJEME - KVALITA CHOVU


ZA ČÍM SI STOJÍME

Cílem naší chovatelské stanice je podporovat kvalitní chov italského vodního psa a přispívat k povahové i klinické vitalitě tohoto plemene nejen v rámci ČR. Získat chovnost a udržet si její dobré jméno je časově i finančně náročné. Proto nám na vysoké úrovni odchovaných štěňat opravdu záleží.

ZVAŽTE VŠECHNA PRO A PROTI

Pokud uvažujete o pořízení čtyřnohého člena rodiny, je nutné zvážit všechny okolnosti nezbytné k poskytnutí kvalitní péče. Pořizovací cena psa je nepatrným zlomkem nákladů, které do pejska po zbytek jeho života budete pravidelně vkládat. Proto by si každý, pro koho je rozdíl mezi cenou štěněte s a bez PP významný, měl rozmyslet, zda pro něj pořízení psa nebude spíše finančním trápením. Jelikož jde o závazek na mnoho let, je důležité vybrat si "toho pravého" pejska.

NON-STOP SERVIS A PORADENSTVÍ

Rádi Vám zodpovíme případné dotazy ohledně výběru štěňátka, zdraví, péče, chovu atd. Pokud to bude v našich silách, pomůžeme s čímkoli, na co během života Vašeho pejska narazíte. Příroda je mocná a ani ten nejzodpovědnější chovatel Vám nemůže dát záruku na celoživotní zdraví Vašeho mazlíčka. Snažíme se k němu však přispět, jak nejlépe dovedeme. Poskytujeme nepřetržitý servis a poradenství. Štěně si od nás odvážíte vždy s průkazem původu (PP), pasem zvířete (Pet Passport), načipované, naočkované, odčervené, a do své rodiny putuje vybaveno vším, co k adaptaci na nové prostředí potřebuje. Vyžadujeme Vaši osobní návštěvu naší chovatelské stanice při zájmu o odběr štěněte!

PES S/BEZ PRŮKAZU PŮVODU (PP)

Je důležité chápat "papírového psa" jako parťáka pro každodenní život, domácího mazlíčka, čtyřnohého člena rodiny ... Nemusíte nutně obrážet výstavy, absolvovat speciální výcviky a vyhrávat nejvyšší ocenění. Záleží čistě na Vás, čemu se se svým pejskem chcete a budete věnovat. I velmi pěkné štěně s výborným rodokmenem může být "jen" Vaším společníkem a kamarádem. Papírový pejsek Vám bude dělat radost jako každý jiný, pouze s tím rozdílem, že kvalita jeho zdraví, genetická vybavenost, povaha a rodokmen jsou zaručeny již na začátku jeho života. I když je pořizovací cena psa s PP vyšší, tato jednorázová investice se Vám v budoucnu několikanásobně vrátí.

NENÍ CHOVATEL JAKO CHOVATEL

Je rovněž nutné zmínit, že se lze spálit i ve výběru mezi chovateli nabízejícími štěňata s PP. Existují chovatelé lepší a horší, více nebo méně zapálení, zodpovědní a poctiví. Vyplatí se pečlivě vyhledat dostupné informace, řídit se zkušenostmi a doporučeními druhých, výsledky i zdravím již odchovaných štěňat z vybrané chovatelské stanice a v neposlední řadě intuicí a zdravým rozumem.


Přejeme hodně štěstí při hledání toho pravého čtyřnohého kamaráda :-)